Yayın Hayatı

Radyo Pause, yayın hayatına 29 Ekim 2010’da İzmir’in Gaziemir ilçesinde başlamıştır. Özellikle seçilen bu tarih, Cumhuriyet’in bize kazandırdığı yeniliği kendisine yol haritası olarak seçen Radyo Pause için mevcut düzene getireceği yeniliklerin ayak sesi olmuştur.

Bu yol haritasından hareketle yapılan ilk etkinlik; helikopter turu ile yapılan canlı yayın olmuştur. Bu tur havada yapılan ilk canlı yayın olma özelliği taşırken aynı zamanda bunu yayınlayan ilk radyo olma özelliğini de Radyo Pause’a kazandırmıştır.

2010 yılında yeni kurulmuş bir radyo olmasına karşın sektöre etkili bir şekilde giriş yapmasıyla birlikte müthiş bir dinleyici kitlesi oluşmuştur.

Teknik Özellikler

Radyo Pause 5 kw verici ile İzmir ve çevresinde stereo yayın yapan tek radyodur.

Anten sisteminde sirküler anten kullanan Pause, sahip olduğu 4 adet sirküler anten ile her yerde ve her şekilde çekim gücüne sahiptir.

Stüdyoda kullandığı cihazları son teknoloji ile yarışacakdonanıma sahiptir. Mikrofon ayaklarına kadar her parça yurtdışından özel olarak getirtilmiştir.

Ayrıca sahip olduğu geciktirici sistem ile canlı yayında yaşanması muhtemel olası bir ses kazasını önleme imkanı da mevcuttur.

Canlı Yayın Tırı

Radyo Pause canlı yayın tırının üzerinde son teknoloji ses ve ışık sistemi bulunmaktadır. Tır, 100 mt2 sahneye dönüşebilir ve gerçekleştirilecek aktiviteye göre değiştirilebilen bir donanıma sahiptir.

Etkinlikler

Canlı yayın tırı ile birlikte 30 gün boyunca eski Tansaş şimdiki Migros’un bulunduğu illerde canlı yayın gerçekleştirmiştir.
Konser, fuar, organizasyon, 90’lar etkinliği...

Canlı yayın tırının ulaşamadığı noktalara da ulaşıyoruz!

Radyo Pause, İzmir Optimum’da hareket halindeyken bütün katları gezerek canlı yayın yaptı!

Özel bir taşınabilir sistem ile bütün katlarda dolaşarak canlı yayın yapmıştır.

Radyo Pause ‘’Alkollü araç kullanma taksi kullan!’’ diyerek gerçekleştirdiği etkinlik ile sosyal bilinci yüksek bir marka olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Çekim Alanı

Radyo Pause karasal olarak yerel bir yayın ağına sahipken, internet ve web uygulamalarında Dünya’nın her yerinde dinlenmektedir.